Zirkonyum Diş Kaplama

Estetik bir diş kaplaması olan zirkonyum diş kaplama (zirkonyum kaplama) üstün özelliklerinden dolayı günümüzde ilk uygulanmaya başlandığından daha fazla kullanılmaktadır.

Zirkonyum porselen diş, beyaz renkli bir metal olan zirkonyum'un dayanıklılığı ile porselen dişlerin estetiğini bir araya getiren restorasyonlardır.

Zirkonyum diş kaplama; tek bir dişte kaplama olarak kullanılabileceği gibi bir veya daha çok diş kayıplarının olduğu durumlarda köprü yapımında da kullanılabilir.

Zirkonyum diş kaplama yapımında genellikle bilgisayar destekli (CAD/CAM) torna cihazları kullanılır.

Zirkonyum diş kaplama  yapımı teknik hassasiyeti olan bir çalışmadır.

Zirkonyum diş, metal destekli porselenlere göre daha estetik sonuç verir.

Zirkonyum  diş kaplamaların birçok pozitif yönü vardır.

CAD-CAM teknolojisi ile yapılması hazırlanan modele uyumunun mükemmel olması en büyük avantajlarından sayılabilir.

Zirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı beyaz bir metal olan zirkonyum elementinden oluştuğu için kullanılan maske opak porselen katı daha ince hazırlanabilir. Ancak altyapıyı gizlemek için kullanılan opak porselen katının inceliği anatomik bir kesim yapıldığı takdirde metal porselendeki kalınlıkla birebir aynı olabilmektedir.Bu gibi durumlarda estetik açıdan direkt metal alt yapılı protezlerle zirkonyum protezler arasında bir fark kalmamaktadır.

Zirkonyum alt yapılar işlem sırasında el değmeden üretildikleri için dişe uyumları diğer tekniklere göre mükemmeldir.

Uygun şartlarda sağlanmış bir çalışmanın üzerine uygulanacak porselen her zaman estetik sonuçlar verebilmektedir. Gerek dişin hazırlanışı sırasında uyulacak anatomik kurallar gerekse teknisyenin çalışması sırasında göstereceği hassasiyet ve doğru materyal ile 20 sene veya daha fazla kullanılabilen porselen köprüler yapmak mümkündür.

Bunun değerlendirilmesi ve uygulanması her hasta ve diş boşluğu için farklı olacağı için doktorun buradaki bilgi birikim ve ön görüleri oldukça önem kazanmaktadır.

Zirkonyum alt yapılı kaplamalar bilgisayar destekli hazırlanmaları dolayısıyla oldukça uyumlu güzel sonuçlar elde edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizi arayıp randevu aldığınızda size kliniğimizde uygulanmış  zirkonyum diş kaplama fiyatlarını ve zirkonyum diş kaplama örneklerini göstemekten memnuniyet duyarız.Mevcut yasalara göre web sitesine fiyat koyamıyoruz.