Dr. Sertaç Kızılkaya

sertaç kızılkaya1992 yılında başladığım meslek yaşantımı bugüne kadar kesintisiz devam ettirdim. Genç arkadaşlarıma önerim her zaman sevdikleri işi yapsınlar. En önemlisi de ne yaparlar ise yapsınlar en iyisini yapmaya özen göstersinler.

Özellikle sağlık branşlarında hekimin başarısı insan sağlığına ve yaşam kalitesine tesir etmektedir. Özensiz ve dikkatsiz uygulanacak tedaviler kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Sadece ağrı duyulması veya diş kaybedilmesi değil estetiğin de önemi göz ardı edilmemelidir. 

Yaşantımda önem verdiğim hususlardan birisi de kaynakların etkin kullanılması ve savurganlığın önüne geçilmesidir. Bu bağlamda diş hekimleri olarak bizler de yaptığımız tedavilerde iyi malzemeler ve özenli işçilik prensibinden hareket ettiğimizde uyguladığımız tedavilerin kullanım süreleri uzamaktadır.

Tüketim çağında birçok ürünün ömrü 3-5 yıl ile sınırlı iken 25 yıl önce uyguladığım diş kaplamalarının hala ağızda ilk günkü gibi kullanıldığını gördüğümde gurur duyuyorum. Hastalarım ve meslektaşlarım bana bunun sırrını sorduğunda ise verdiğim yanıt aynı.

"İşimi severek yapıyorum" 

Diş tedavisine ihtiyaç duyan kişilerin işlem yaptırmadan önce tedavi fiyatı ile ilgili hummalı bir arayışa girdiği bir dönemdeyiz. Bu araştırmaları anlıyorum. Bütçenin sınırlı olması giderlerin çok çeşitlenmesi gibi ekonomik problemler yaşanan bir dönemdeyiz. Ancak öncelikli olarak tedavi fiyatı değil yapılacak işlemin ne olacağı mühimdir.

Sağlıklı bir ağız için hangi işlemlerin yapılması gerektiğine doğru bir şekilde karar verilebilmesi önemlidir. Sonrasında da bu işlemleri en iyi şekilde nasıl yaptırabilirim. Kim bu işi hakkını vererek yapıyor demek ve sonra bütçe kısmına geçmek doğru olur diye düşünüyorum. 

Sözü fazla uzatmadan kısa bir özgeçmişimi şağıya yazıyorum. Yirmibeş yılı geçen meslek hayatım boyunca onlarca kongre, yüzlerce konferans ve seminere katıldım. Her birinde yeni birşeyler öğrendim. Halen katılmaya ve öğrenmeye devam ediyorum. Biilginin peşinde koşmak lazım diyor size sağlık ve esenlikler diliyorum. Dişlerinize iyi bakın.  

Eğitim:

sertaç kızılkaya fiyat

1981-1987 Özel Bakırköy Çavusoglu Koleji

sertaç kızılkaya

1987-1992 İstanbul.Ünv. Diş Hekimligi Fakültesi

1993-1995 A.Ü. Saglık kurumları Işletmeciliği

1996-1998 A.Ü.Isletme Fak.Yönetim Organizasyon Lisans

2000- ISO 9001 Kalite Belgelendirme Uzman

1993-Mesleki sürekli eğitim kurs panel  seminerleri.

Çalışma Hayatı

1992-1993 Aksaray Vatan hastanesi Dis Hekimi 1993- Özel muayenehanesinde Serbest Dis Hekimi

Mesleki Dernekler:

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) I.D.O

Estetik Diş Hekimliği Akademisi  (EDAD)

Türk Oral İmplantoloji Derneği (TOID)

Vestiyer Akademi 

İstanbul Küçükçekmece de bulunan Korudent Diş Kliniğinde estetik diş kaplamalar, zirkonyum ve implant tedavilerinde hizmet vermektedir. 

Diş Hekimliği Dergsi (VYG Yayın Danışmanı)