Ortodonti

Dişlerde ortaya çıkmış eğrilikleri ve çene kapanış bozukluklarını düzelten diş hekimliği bölümü ortodonti olarak adlandırılır. Eğri dişlerin düzeltilmesi ile ilgili tedaviyi yapan diş hekimi de ortodonti uzmanıdır. Ortodontist olarak da bilinir.

Ortodonti tedavisi estetik amaçlı veya dişler arası boşlukların kapatılması amacı ile de uygulanır.

Genellikle 1 yılda ortodonti tedavisi olan bireyin dişler düzelir, ancak tekrar eski haline gelmemesi  için ortodonti tedavisi nerede ise 1 yıl daha devam ettirilir. Kliniğimizde ortodonti muayenesi ücretsizdir. Ortodonti tedavi ücretlerini tedavi süresince taksitle ödemek mümkün olduğundan rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Ortodonti Fiyatı

Tedavi süresi boyunca ödeyeceğiniz toplam tutarı telefon ile sorununuzu tarif ederek öğrenmeniz mümkün değildir. Her kişi için değişik tedavi süresi ve malzemeleri gerektiği için ortodonti uzmanımız sizi muayene ettikten sonra fiyatlar konusunda sizi ayrıntılı olarak bilgilendirecektir.Tam olarak ortodonti tedavi fiyatı  muayene sonrası belirlenir ve size ödeme koşulları ile birlikte yazılı olarak verilir. Ortodonti Tedavisi Dişlerdeki bozukluğa göre değişik şekillerde yapılabilir. En çok tel braket yapıştırılarak uygulanır. Ancak hareketli protezler ve şeffafplak da kullanılan vakalar olablmektedir. İleri ortodontik bozukluklarda çenelik kullanımı gerekebilmektedir.

Neden Ortodonti Tedavisi Olmak Gerekir?

Bir çok kişi eğri dişlere sahip. Ortodonti tedavisi bu dişleri düzeltir veya daha iyi bir dizilişe getirmeye yardımcı olur. Bu sadece görünüm değil, aynı zamanda da dişleri temizlemek için gereklidir. Bazı hastalarda üst ön dişler ileri çıkarak bazen de araları açık oldukları için ortodonti tel tedavisi gerektirirler. Ortodontik tedavi sayesinde aralık dişleri ve eğri dişleri düzgün konuma getirebilirsiniz. Ortodonti tedavisi çiğneme fonksiyonunun iyi yapılabilmesine de yardımcı olur.

Tedavisi bitmiş hastaların resimlerini iletişim formu ile isteyebilirsiniz ancak her hasta ve diş yapısıda doğal olarak farklıdır. Sizin  diş yapınıza en uygun tedavi için yapılması gerekenler size muayene sırasında ayrıntılı olarak anlatılacaktır.

Diş Eğriliği İle Çene Büyüklüğü Aynı Şeyler Midir?

Çene büyük ise dişler de büyük olduğunda sorun yoktur. Aynı şekilde dişler küçük çene küçük ise yine problem yoktur. Ancak diş büyük çene dar ise dişler çene kavsine sığmaz. Eğri dişler genellikle çene kavsinin dar olması nedeni ile görülür. Aralıklı dişlerde ise durum tam tersidir. Çene geniş dişler küçüktür ve dişler arasında aralık olur. Sadece dişlerin sıralanışı bozuk ise tedaviniz daha kolay olacaktır.

Ortodontik Tedaviden Kimler Yararlanabilir?

Çocukların 10 yasından önce ortodontik gözleme girmesini tavsiye ederiz. O yaşlarda yeterince kalıcı dış çıktığından, olası sorunları görmek mümkündür.

Çene Kapanış Bozuklukları

Kötü bir kapanış çirkin gözükür ve bu insanların tedavi için ortodontiste gitmelerinin ana sebeplerindendir. Ayrıca çiğnemede zorluk çıkarır ve daha fazla çürüğe yol açabilir.Ağızda ve dişlerde yapısal ve işlevsel herhangi bir bozukluğun olmaması, ağız ve dişlerin görevlerini tam olarak yapabilmeleri durumu "ağız ve dış sağlığı" nin varlığını gösterir.

Ortodontik Tedavi & Diş Telleri İçin Ağız Hijyeni

Eğer braket taktırmadan önce dış fırçalama ve diş ipinin önemli olduğunu düşündüyseniz haklısınız. Fakat ortodontik tedavi gören insanların ağız hijyenine daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Çocuklarda ortodonti diş teli tedavisi eğri dişlerin düzeltilmesi ve estetik diş tedavisi için uygulanır.

Ortodontist kimdir?

Diş teli takan doktor. Uzman ortodontist veya eğitimine devam etmiş diş hekimleri ortodonti tedavisi yapabilirler. Dişlerde ortaya çıkmış eğrilikleri ve çene kapanış bozukluklarını düzelten diş hekimliği bölümüdür. Estetik amaçlı veya dişler arası boşlukların kapatılması amacı ile de uygulanır. Genellikle 1 yılda ortodonti tedavisi olan bireyin dişler düzelir, ancak tekrar eski haline gelmemesi  için ortodonti tedavisi nerede ise 1 yıl daha devam ettirilir. Kliniğimizde ortodonti muayenesi ücretsizdir. Ortodonti tedavi ücretlerini tedavi süresince taksitle ödemek mümkün olduğundan rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi

Dişlerdeki bozukluğa göre değişik şekillerde yapılabilir. En çok tel braket yapıştırılarak uygulanır. Ancak hareketli protezler ve şeffafplak da kullanılan vakalar olablmektedir. İleri ortodontik bozukluklarda çenelik kullanımı gerekebilmektedir.

Bir çok kişi eğri dişlere sahip. Ortodonti tedavisi bu dişleri düzeltir veya daha iyi bir dizilişe getirmeye yardımcı olur. Bu sadece görünüm değil, aynı zamanda da dişleri temizlemek için gereklidir. Bazı hastalarda üst ön dişler ileri çıkarak bazen de araları açık oldukları için ortodonti tel tedavisi gerektirirler. Ortodontik tedavi sayesinde aralık dişleri ve eğri dişleri düzgün konuma getirebilirsiniz.  Ortodonti tedavisi çiğneme fonksiyonunun iyi yapılabilmesine de yardımcı olur.