Dünyada implant uygulamalarının her geçen gün çoğalması, beraberinde implant üretimi yapan firmaları da çoğaltmıştır.Bu rekabet ortamı hem implant kalitesini ve yüzey özelliklerini yükseltmiş ,hem de implantların fabrikalarca üretim maliyetlerini düşürmüştür.

İmplant tedavisinin sadece implant vidasından ibaret olmadığını bilmek gerekiyor. İmplant 3 aşamalı bir tedavidir. Sadece bir implant vidası fiyatı değildir. Bu nedenle implant için alacağınız fiyata nelerin dahil olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Genellikle 500-700€ fiyat ile bir diş eksikliğini gidermek mümkün olabilmektedir. 

Doktor kontrolü altında bulunan tüm rahatsızlıklarda genel olarak implant uygulamanın hiçbir riski bulunmamaktadır.

İleri cerrahi teknikler (sinüs lifting ,kemik ogmentasyonları, vs..) gerekmeden implantınız uygulandıysa, üst çenede 3-4 ay alt çenede ise 2-3 ay sonra implantlarınız çene kemiğinizle kaynamış olacak ve dişleriniz sorunsuz bir şekilde yapılacak demektir.

İmplantlar tıpkı kendi dişlerinizin gibi bakım isteyen yapay dişleriniz ya da diş köklerinizdir.Ağız hijyeni iyi olan hastalarımız implantlarını sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilirler.Tabiki yine düzenli diş hekimi kontrolü de bu süresin uzamasında etkili önemli faktörlerdendir.

Kesinlikle evet.İmplant uygulamasından önce dilinizle dahi kolayca çıkartabildiğiniz protezleriniz implantlarla desteklendikten sonra elinizle dahi zor çıkabilecek stabiliteye kavuşacaktır.Bu size hem sosyal olarak özgüven verdiği gibi ,protezlerin altına yemek kaçması şikayetinizinde önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz.Ayrıca protez yapıştırıcısı tarzı kozmetik ürünlere ihtiyaç duymayacaksınız.

 

Çene kemiği ile entegrasyonu tamamlanmış bir implantın düşme olasılığı yoktur.Tabi ki bu durumun en büyük ön koşulu ağız hijyeninin ve bakımın yüksek olmasıdır.Unutmayın ki kendi dişlerinizde ömür boyu ağızınızda kalacak şekilde tasarlanmıştı , fakat siz o dişi çektirdiniz. İmplantlarda ya da üzerine yapılan dişlerde çürüme riski yoktur.Fakat implant çevresini saran yumuşak dokuların sağlığı tamamen diş fırçalamaya bağlıdır.Üzerinize düşen tek sey dişlerinizi fırçalamaktır.Bu yapıldığı takdirde implantınızı ve üzerindeki dişinizi ömür boyu sorunsuzca kullanabilirsiniz.

  1. Şişmenin başladığını hissettiğinizde mutlaka buz uygulayın.Buz o bölgede ki damarları büzerek kanamanın ve doku sıvılarının kas aralarına geçişine engel olacaktır.
  2. Şişme sabah kalktığınızda oluştu ve operasyon üzerinden 12 saat ya da daha fazla geçtiyse ; ağız açma zorluğunuz olacak ve özellikle ağız içi bakımınız daha zor olacaktır.Olabildiğince dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.
  3. Aşırı sıcak yiyeceklerden kaçının,fazla çiğneme gerektirecek gıdalar sizi zorlayacaktır uzak durun. Hergün 5-10 dakika ağzınızı küçük hareketlerle açıp kapayın.Kasın yavaşça gevşemesini sağlayın.
  4. Mutlaka doktorunuzla irtibata geçin.

İmplantlar eksik diş bölgesine yaptıracağınız diş köprüsü ile yaklaşık aynı fiyata malolmaktadır. Rahatlığı ve kullanım ömrü dikkate alındığında hiç de pahalı bir tedavi yöntemi değildir.

Evet tedavisi gerekir.Diş eti kanaması diş eti çekilmesi ve diş kaybı ile sonuçlanabilir.

 

Evet estetik uygulamalardan birisi olan lamina diş kendi dişiniz gibi görünür.

 

 

En kısa zamanda diş hekimine kontrol olunuz.Diş temizliği ile diş taşlarınızdan ve diş lekelerinizden kurtulduktan sonra diş hekimi gerekli ise size diş beyazlatma işlemini önerecektir.

 

Aralıklı dişlerin kapatılması için bonding,lamina ,empress zirkonyum diş kaplama gibi yöntemler mevcuttur.Size en uygun olan tedavi muayene olduğunuzda belirlenebilir.

Evet çok önemli bir konudur.Sağlıklı diş ve diş etleri için ağız solunumu gereklidir.Mutlaka Kulak Burun boğaz uzmanına görünmelisiniz.

 

Ortalama 7-10 gün içerisinde tamamlanabilir.

 

Daha iyi malzeme kullanılır ve daha çok emek verildigi için fiyat farkı vardır.

 

Gene yapılmış bir diş kaplaması yıllar boyu sağlıklı bir şekilde kullanılır. Ancak çıkarılmalı gerektiğinde kuran sökücü diş hekimliği aleti ile üzerine kuvvet uygulanarak çıkıp çıkmadığını kontrol edilir. Bu alet ile fazla kuvvet uygulamak bir şeye zarar verebilir. Bu nedenle tecrübeli bir hekim sadece kontrol amacı ile kaplamanın yerinde gevşeyip gevşemediğini kontrol eder.

Diş Kaplaması yerinden çıkmaz ise kesilerek çıkarılır. Kaplamaları kesmek için özel frezler vardır. Bu frezler kullanıldığında daha kısa sürede çıkarılabilir.

 

Diş yapımında merak edilen konulardan birisi de zirkonyum diş fiyatları. Estetik veya implant işin içerisine girdiğinde fiyat daha ön plana çıkıyor. Maliyetlerin yüksek olması bir çok insan için tedavinin ertelenmesi anlamına gelebiliyor. 

Web sitelerinden veya sosyal medyadan alacağınız diş fiyatları, sizi tedavi için diş hekimine gitmekten vazgeçirmesin sakın. 29 yılı geçen meslek yaşantımda insanların kendileri için yapılacağını düşündüğü tedavilerin veya tedavi planlamalarının genellikle doğru olmadığını gösterdi. Bütün dişlerimin kaplanaması gerekir, diyen çoğu hasta için üç beş diş kaplaması yeterli oldu. 

Buradan hareket ile siz kendi kendinize maliyet hesaplamak yerine, diş hekimine giderek tedavi tutarı ile ilgili bilgi alırsanız en doğrusunu yapmış olursunuz. Ama yine de bir diş kaplama fiyatı ne kadar? Zirkonyum diş kaplama fiyatı nedir? merak ediyorsanız buna da cevap vereyim. 

Zirkonyum diş kaplama fiyatı döviz kuru ile bağlantılıdır. Malzeme ve bütün ekipmanları ithal olduğu için diş laboratuvarları zirkonyum diş kaplama fiyatını € olarak talep ederler. Hekimler hastaya döviz fiyatı vermese de maliyetler döviz kurları ile doğrudan bağlantılıdır. 150-250 € Euro dan başlayan diş fiyatları duysanız da TL fiyat ile iyi bir zirkonyum diş kaplama kliniğimizde yaptırabilirsiniz.

Modern güncel ortodonti yöntenlerinden birisi olan şeffaf plak ile telsiz ortodonti fiyatları hakkında çok sayıda soru geliyor. Yeni bir tedavi olması nedeni ile şeffaf plak ortodonti fiyatları merak edilmekte. Bloglarda da yer verdiğim gibi şeffaf plak ile telsiz ortodonti fiyatı ile tel takılarak uygulanan ortodonti ücretleri birbirine çok yakındır. Plak ile ortodonti uygulaması fiyat avantajı sağlamaz. 

Benim dişlerimin düzelmesi için ne kadar ücret ödemem gerekir diye soranlar için klinik muayenenin önemini hep anlatıyorum. Diş eğriliği sadece dişleri mi ilgilendiriyor yoksa çene kemikleri seviyesindeki bir problem nedeni ile mi diş estetiği sorunu yaşanmakta buna klinikte bakmak lazım. Dişleri ilgilendiren ortodonti tedavi fiyatları 9-17 bin tl civarında. Şeffaf plak fiyatları da yaklaşık bu fiyat ile uygulanıyor. Yani daha ucuz bir ortodonti tedavi yöntemi değil. 

Tel takılmadığı için önemli avantaj sunan şeffaf plak ile ortodonti yöntemi farklı firmalar ile uygulanıp üretilebilmekte. Orthero ve invisalign bunlardan en çok bilinenler. Ben de kliniğimde orthero sistemini kullanıyorum. Çok memnunum. 

Telsiz ortodonti ile tanışmak ve telsiz ortodonti fiyatının sizin dişleirniz için ne kadar olacağını öğrenmek için sizi İstanbul Küçükçekmece Diş Kliniğimize bekliyoruz.

Randevu Tel 02126616979

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Dişlerin ne kadar eğri olduğuna bağlı olarak genellikle 6 ay ile 18 ay gibi bir süre alıyor. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulamasından iyi sonuç alabilmek için plakların düzenli kullanılması gerekir. 

Plaklar günde 22 saat takılmalıdır. Sadece yemek yerken ve sıcak içecekler içilirken plakları şıkarmak gerekir. Gece uyurken dahil toplam 22 saat takılmadığında şeffaf plak ile ortodonti tedavisi istenildiği gibi sonuç vermez. Kendinize bu konuda güvenmiyorsanız şeffaf plak ile telsiz ortodonti işlemine hiç başlamamanızı tavsiye ederim. 

Dişlerindeki eğrilikten dolayı estetik sorun yaşayanlar için şeffaf aparey ile telsiz ortodonti uygulaması önerilmektedir. Diş teli olmadan çapraşıklıkların düzeltilmesini isteyenler, görünmez bir şeffaf plak sayesinde  kişiye özel üretilmiş plaklarını kullanarak istedikleri güzel dişlere kavuşabilirler.

Eğri dişleri düzeltmek için uygulanan yöntemlerden birisi de şeffaf plaklar ile ortodonti yöntemidir. Her vaka için olmasa da büyük orande diş eğrilikleri plak kullanılarak düzeltilebilmektedir. Bu konuda öncü kliniklerden birisi olarak sizi muayene olmaya davet ediyoruz. 
Şeffaf plak tedavisine uygunluğunuzu sadece doktorunuzun muayenesinden sonra kesinleşir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları şeffaf plak tedavisi ile giderilebilir. İleri vakalar için diş teli gerekebilmektedir. 

Tel takmadan gerçekleştirilen ortodonti yöntemi olarak şeffaf plaklar hakkında bilgi vermiştim. Tel takmadan eğri dişlerin düzeltildiği şeffaf plak yöntemi için üretici firmalardan birisi de invisalign firmasıdır.

Şeffaf plak üreticilerinden birisi de invisalign markasıdır dedk. Yurt dışında üretildiği için fiyat olarak oldukça pahalıdır. İnvisalign ile yerli ORTHERO markası arasında kıyasıya bir rekabet başlamıştır. ORTHERO teknolojik yenilikler ile Türkiyede kendisini kabul ettirmiş ve bütün dünya ülkelerine ihracat yapan yerli bir şeffaf plak ile ortodonti tedavisi yapam marka durumuna gelmiştir. İnvisalign markasından sonra ticaret hayatına başlamasına rağmen başarı ile hizmet vermesi nedeni ile çok tutulan ORTHERO yu ayrıca tebriketmek gerekiyor. 
 

Çarpık dişler için ortodonti tedavisne karar verirken hasta için en zahmetsiz yöntemleri tercih ediyoruz. Tabi hastalarımızın da istek ve beklentileri yönünde onları en kısa sürede istediğimiz güzel dişler kavuşturmak ilk hedefimiz. Diş teli mi takalım şeffaf plak mı yapalım diye karar verirken öncelikle her vakanın diş teli ile düzeltilebildiği halde her vakanın şeffaf plaklar ile düzeltilemeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Dişlerinizin durumu şeffaf plakler ile düzeltilmek için elverişli ise plak veya tel arasında seçimi yapmanız için size sorabiliriz. Sizin tercihinize göre diş teli takar veya şeffaf plaklar ile telsiz ortodontitedavinizi olabilirsiniz. İstanbul Küçükçekmece Cennet Metrobüs durağında bulunan kliniğimize kolay ulaşım için iletişim sayfamıza bakabilirsiniz. 

Ortodonti tedavi süresi dişlerin durumuna göre farklılıklar gösterebilir. Ortodontik tedavi dişlerinizin durumuna göre 6 ay ile 24 aya kadar bir süre alabilir. Genellikle 12 ay süren ortodonti tedavisinden sonra dişlerin tekrar eski durumuna dönmesini engellemek amacı ile retainer olarak adlandırılan ince teller dişlerinizin iç (diş) tarafına yapıştırılır ve 5 yıl çıkarılmaması istenir. 

Diş hekimliğinde 3 boyutlu tarayıcılar kullanılarak alınan yeni nesil diş ölçüsüne dijital öçü diyoruz. Mide bulantısına neden olan ölçü maddesi artık kullanılmadan da diş ölçülerinizi alabiliyoruz. 

Dişi korumak amacı ile uygulanan porselen diş kaplamalar geliştirilerek zirkonyum diş kaplamalar elde edilmişlerdir. Hem mekanik hem de biyolojik önemli üstünlükleri olan zirkonyum diş kaplamalar özellikle ön diş bölgesinde tercih ediyoruz. 

Ekonomik olarak bakınca zirkonyum diş kaplama fiyatları porselen diş kaplama fiyatlarına göre 700-800 tl daha yüksek. Ancak bunun karşılığını verdiği için tercih nedeni oluyor. 

İyi yapıldığında her iki uygulamayı da senelerce kullanabilirsiniz. Diş köprüsünde diş kesilir. İmplant için ise kemik kesilerek içerisine implant yerleştirilir. Her vaka için en uygun tercih farklı olmakta. Klinik ve radyolojik muayene sonrası sizin için en doğru tedavi yöntemini öğrenebilirsiniz. 

Eksik dişin yanındaki dişlerin durumu, implant yapılması planlanan bölgede kemik sağlığı, diş gıcırdatma, diş boyları ve bunlar gibi onlarca faktör yapılacak diş tedavisinin şeklini belirlemede yön vermektedir.