Dünyada implant uygulamalarının her geçen gün çoğalması, beraberinde implant üretimi yapan firmaları da çoğaltmıştır.Bu rekabet ortamı hem implant kalitesini ve yüzey özelliklerini yükseltmiş ,hem de implantların fabrikalarca üretim maliyetlerini düşürmüştür.

Doktor kontrolü altında bulunan tüm rahatsızlıklarda genel olarak implant uygulamanın hiçbir riski bulunmamaktadır.

İleri cerrahi teknikler (sinüs lifting ,kemik ogmentasyonları, vs..) gerekmeden implantınız uygulandıysa, üst çenede 3-4 ay alt çenede ise 2-3 ay sonra implantlarınız çene kemiğinizle kaynamış olacak ve dişleriniz sorunsuz bir şekilde yapılacak demektir.

İmplantlar tıpkı kendi dişlerinizin gibi bakım isteyen yapay dişleriniz ya da diş köklerinizdir.Ağız hijyeni iyi olan hastalarımız implantlarını sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilirler.Tabiki yine düzenli diş hekimi kontrolü de bu süresin uzamasında etkili önemli faktörlerdendir.

Kesinlikle evet.İmplant uygulamasından önce dilinizle dahi kolayca çıkartabildiğiniz protezleriniz implantlarla desteklendikten sonra elinizle dahi zor çıkabilecek stabiliteye kavuşacaktır.Bu size hem sosyal olarak özgüven verdiği gibi ,protezlerin altına yemek kaçması şikayetinizinde önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz.Ayrıca protez yapıştırıcısı tarzı kozmetik ürünlere ihtiyaç duymayacaksınız.

 

Çene kemiği ile entegrasyonu tamamlanmış bir implantın düşme olasılığı yoktur.Tabi ki bu durumun en büyük ön koşulu ağız hijyeninin ve bakımın yüksek olmasıdır.Unutmayın ki kendi dişlerinizde ömür boyu ağızınızda kalacak şekilde tasarlanmıştı , fakat siz o dişi çektirdiniz. İmplantlarda ya da üzerine yapılan dişlerde çürüme riski yoktur.Fakat implant çevresini saran yumuşak dokuların sağlığı tamamen diş fırçalamaya bağlıdır.Üzerinize düşen tek sey dişlerinizi fırçalamaktır.Bu yapıldığı takdirde implantınızı ve üzerindeki dişinizi ömür boyu sorunsuzca kullanabilirsiniz.

  1. Şişmenin başladığını hissettiğinizde mutlaka buz uygulayın.Buz o bölgede ki damarları büzerek kanamanın ve doku sıvılarının kas aralarına geçişine engel olacaktır.
  2. Şişme sabah kalktığınızda oluştu ve operasyon üzerinden 12 saat ya da daha fazla geçtiyse ; ağız açma zorluğunuz olacak ve özellikle ağız içi bakımınız daha zor olacaktır.Olabildiğince dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.
  3. Aşırı sıcak yiyeceklerden kaçının,fazla çiğneme gerektirecek gıdalar sizi zorlayacaktır uzak durun. Hergün 5-10 dakika ağzınızı küçük hareketlerle açıp kapayın.Kasın yavaşça gevşemesini sağlayın.
  4. Mutlaka doktorunuzla irtibata geçin.

İmplantlar eksik diş bölgesine yaptıracağınız diş köprüsü ile yaklaşık aynı fiyata malolmaktadır. Rahatlığı ve kullanım ömrü dikkate alındığında hiç de pahalı bir tedavi yöntemi değildir.

Evet tedavisi gerekir.Diş eti kanaması diş eti çekilmesi ve diş kaybı ile sonuçlanabilir.

 

Evet estetik uygulamalardan birisi olan lamina diş kendi dişiniz gibi görünür.

 

 

En kısa zamanda diş hekimine kontrol olunuz.Diş temizliği ile diş taşlarınızdan ve diş lekelerinizden kurtulduktan sonra diş hekimi gerekli ise size diş beyazlatma işlemini önerecektir.

 

Aralıklı dişlerin kapatılması için bonding,lamina ,empress zirkonyum diş kaplama gibi yöntemler mevcuttur.Size en uygun olan tedavi muayene olduğunuzda belirlenebilir.

Evet çok önemli bir konudur.Sağlıklı diş ve diş etleri için ağız solunumu gereklidir.Mutlaka Kulak Burun boğaz uzmanına görünmelisiniz.

 

Ortalama 7-10 gün içerisinde tamamlanabilir.

 

Daha iyi malzeme kullanılır ve daha çok emek verildigi için fiyat farkı vardır.

 

Gene yapılmış bir diş kaplaması yıllar boyu sağlıklı bir şekilde kullanılır. Ancak çıkarılmalı gerektiğinde kuran sökücü diş hekimliği aleti ile üzerine kuvvet uygulanarak çıkıp çıkmadığını kontrol edilir. Bu alet ile fazla kuvvet uygulamak bir şeye zarar verebilir. Bu nedenle tecrübeli bir hekim sadece kontrol amacı ile kaplamanın yerinde gevşeyip gevşemediğini kontrol eder.

Diş Kaplaması yerinden çıkmaz ise kesilerek çıkarılır. Kaplamaları kesmek için özel frezler vardır. Bu frezler kullanıldığında daha kısa sürede çıkarılabilir.

 

Diş yapımında merak edilen konulardan birisi de zirkonyum diş fiyatları. Estetik veya implant işin içerisine girdiğinde fiyat daha ön plana çıkıyor. Maliyetlerin yüksek olması bir çok insan için tedavinin ertelenmesi anlamına gelebiliyor. 

Web sitelerinden veya sosyal medyadan alacağınız fiyatlar, sizi tedavi için diş hekimine gitmekten vazgeçirmesin sakın. 26 yılı geçen meslek yaşantımda insanların kendileri için yapılacağını düşündüğü tedavilerin veya tedavi planlamalarının genellikle doğru olmadığını gösterdi. Bütün dişlerimin kaplanaması gerekir, diyen çoğu hasta için üç beş diş kaplaması yeterli oldu. 

Buradan hareket ile siz kendi kendinize maliyet hesaplamak yerine, diş hekimine giderek tedavi tutarı ile ilgili bilgi alırsanız en doğrusunu yapmış olursunuz. Ama yine de bir diş kaplama fiyatı ne kadar? Zirkonyum diş kaplama fiyatı nedir? merak ediyorsanız buna da cevap vereyim. 

Zirkonyum diş kaplama fiyatı döviz kuru ile bağlantılıdır. Malzeme ve bütün ekipmanları ithal olduğu için diş laboratuvarları zirkonyum diş kaplama fiyatını Euro olarak talep ederler. Hekimler hastaya döviz fiyatı vermese de maliyetler döviz kurları ile doğrudan bağlantılıdır. 150-250 € Euro dan başlayan diş fiyatları duysanız da  TL fiyat ile iyi bir zirkonyum diş kaplama kliniğimizde yaptırabilirsiniz.

Modern güncel ortodonti yöntenlerinden birisi olan şeffaf plak ile telsiz ortodonti fiyatları hakkında çok sayıda soru geliyor. Yeni bir tedavi olması nedeni ile şeffaf plak ortodonti fiyatları merak edilmekte. Bloglarda da yer verdiğim gibi şeffaf plak ile telsiz ortodonti fiyatı ile tel takılarak uygulanan ortodonti ücretleri birbirine çok yakındır. Plak ile ortodonti uygulaması fiyat avantajı sağlamaz. 

Benim dişlerimin düzelmesi için ne kadar ücret ödemem gerekir diye soranlar için klinik muayenenin önemini hep anlatıyorum. Diş eğriliği sadece dişleri mi ilgilendiriyor yoksa çene kemikleri seviyesindeki bir problem nedeni ile mi diş estetiği sorunu yaşanmakta buna klinikte bakmak lazım. Dişleri ilgilendiren ortodonti tedavi fiyatları 8-15 bin tl civarında. Şeffaf plak fiyatları da yaklaşık bu fiyat ile uygulanıyor. Yani daha ucuz bir ortodonti tedavi yöntemi değil. 

Tel takılmadığı için önemli avantaj sunan şeffaf plak ile ortodonti yöntemi farklı firmalar ile uygulanıp üretilebilmekte. Orthero ve invisalign bunlardan en çok bilinenler. Ben de kliniğimde orthero sistemini kullanıyorum. Çok memnunum. 

Telsiz ortodonti ile tanışmak ve dişlerinizi daha güzel görmek istiyorsanız sizi bekliyoruz.

Randevu Tel 02126616979

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya