Protez Diş

Eksik diş veya kaybedilmiş dişlerin yerine yapılan ve doğal dişi taklit eden uygulamalardır.Estetik fonksiyon ve fonasyon yani konuşma sağlarlar. Hareketli protez diş metal,akrilik veya deflex malzemesinden uygulanabilir. Kuron köprü kaplamalar da aslında bir çeşit diş protezidirler ancak onları ayrı bir yazıda anlatacağım.

Deflex Protez Nedir?

Yüksek tesirli poliamid adı verilen ve termo-enjeksiyon yöntemi ile tatbik edilen yarı sert özellikte bir materyalden yapılmış hareketli protez sistemi olan deflex diş hekimliğinde çığır açmıştır.Bu materyalin fiziksel ve kimyasal üstünlükleri ve sayesinde üstün estetik ve fonksiyonel özelliklere sahip protezler yapılabilmektedir.

Deflex in Kullanım Alanları:

  • Hareketli bölümlü protezler
  • Total protezler
  • Geçici protezler (İmplant için)
  • Koruyucu plaklar
  • Deflex + Metal alaşım kombine protezler

Deflex Protez Diş Avantajları:

Deflex Protezler hafiftir, çünkü çok ince hazırlanabilir, ve poliamid materyalinin özgül ağırlığı çok düşüktür. Deflex , düşük pörözitesi sayesinde dişetleri ve damağa maksimum yapışma özelliğine sahiptir.

Materyalin mükemmel yarı şeffaf özelliği, altındaki doku renginin gözlenebilmesine olanak verir. Böylece, deflex ile yapılan kroşeler dental ve gingival dokular ile uyum sağlayarak metal kroşelerde yaşanan olumsuz görüntüye engel olur.

Elastiktir, normal kullanım koşulları altında düşme ve çarpmalara karşı dirençlidir, mikro çatlak meydana gelmez.

İrritasyon veya alerji yapmaz.

2014 Protez Diş Fiyatı

Yapılacak protezin çeşidi malzemesi gbi faktörlerin etkilemesi nedeni ile tam bir fiyat verememekle birlikte 2014 yılı protez diş fiyatlarında büyük bir artızş beklenmemektedir.Eksik dişleriniz var ise zaman kaybetmeden diş tedavinizi planlaması için diş hekimimizden randevu alabilirsiniz.Size röntgen ve muayene sonrasında en uygun diş tedavi alternatiflerini sunmaktan mutluluk duyacağız.