Şeffaf Plak Orotodnti Yönetemi Fiyatları

 Şeffaf aparey ortodonti tedavisinde uygulanan ve dişlere tel takmadan gerçekleştirilen bir yöntemdır. Dişlerden ölçü alınır ve bilgisayar üzerinde analiz edilerek ne kadar sürede kaç adet plak kullanarak dişlerin düzeltilebileceği belirlenir. Telsiz ortodonti olarak bilinen yöntem ile ilgili olarak bu tedaviyi uzun zamandır başarı ile uygulayan Sayın Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık.

Şeffaf plak fiyatları ile diş teli ortodonti fiyatları karşılaştımasını ve sistemin özelliklerini bize anlatan sayın Kızılkaya'ya teşekkür ederiz.

 Şeffaf Plak Nedir?

Telsiz ortodonti tedavisi olarak da bilinen şeffaf plaklarla eğri dişlerin düzeltilmesi yöntemi son beş yıldır uygulanmaktadır. Türkiye'de giderek artan kullanım alanı hastaların bu tedavi hakkında daha fazla bilgi olmasıyla gerçekleşmiştir. Diş teli takıldıktan sonra dişlerin yeniden hareket etmesini engellemek amacıyla takılan şeffaf plak ile benzer yapıdadır. Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi uygulamasında bu plaklar dişleri her seferinde dişleri hareket ettirerek istenilen pozisyona getirilmesini sağlar.

Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi nde uygulanan fiyatlar alışılmış ortodonti tedavisi fiyatlarıyla aynıdır. Şeffaf plaklar aslında daha yüksek maliyetler ile ortaya çıkmaktadır. Ancak diş teli ile rekabet edebilmesi için şeffaf aparey fiyatları tel fiyatları ile aynı seviyelerdedir. .

Şeffaf aparey fiyatları, diş teli fiyatları ile karşılaştırıldığında hemen hemen aynı fiyatlar ile uygulanmaktadır. 

Diş plağı düzenli takıldığında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Diş teli ile şeffaf aparey tedavi sonuçları arasında fark görülmez. Plaklar ile yapılacak tedavinin sonuçları yapılan planlama aşamasında bitim şeklinde görülebilmektedir. Hasta için en büyük avantajlarından bir tanesi de tedavinin bitmiş halini ekranda görebilmesidir.

Telsiz Ortodonti Uygulaması

Plaklar günde 22 saat kullanılmalıdır. Yemek yerken plaklar çıkarılır. Sıcak içecekler içildiğinde plak zarar görmemesi için çıkarılır. Gün içerisinde dişlerinizin üzerine bir kılıf gibi saran plaklar birkaç gün içerisinde alışırsınız ve takmadığınızda boşluk hissedersiniz. Şeffaf plakların diğer bir avantajı da özel günlerde ve zamanlarda plana çıkararak fotoğraf çektirmek veya sunum yapmak gibi gereklilikleri rahatlıkla karşılamasıdır.

Diş Plağı Takılmazsa Ne Olur:

Diş plağı düzenli olarak takılmadığında dişler hareket etmez. Tedavinin gerçekleşebilmesi için günde 20 ile 22 saat plak düzenli olarak takılmalıdır. Dişler üzerine gelen kuvvetler plak sayesinde dişleri düzeltir. Değişen her plaka ile işler bir miktar daha hareket edeceğinden sıralı ve düzenli olarak plak kullanımı gerekir. Hastanın diş planı takmaz ise tedavi başarılı olamaz. Bunun bütün sorumlulu hastaya aittir. Hekimin bu konuda yapabileceği bir şey yoktur.

Şeffaf Aparey Uygulayan Doktorlar:

 Türkiye'de İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Diyarbakır,  Malatya, Gaziantep i̇lleri̇nde palak uygulamasi yapan heki̇mler vardir.  

 İstanbul Avrupa yakası: Bakırköy, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Sefaköy, Florya Topkapı, Bahçelievler, Hallkalı bölgelerine yakın şeffaf diş plağı uygulayan doktor bilgisi almak için 05493474347 veya whatsApp ile bize ulaşabilirsiniz. 

Şeffaf aparey uygulayan doktorlar farklı tecrübelere sahip olabilirler. Çok sayıda vaka uygulamış doktorlar ile tedavi sırasında karşılaşacağıcağınız sorunları da kolaylıkla halledebilirsiniz.

Plak düzenli takılmadığında tedavi başarılı olamaz. Bu nedenle plak takmada sorun yaşayacağını düşünen disipinli takamayacak hastalara bu tedavi önerilmez. 

Düzenli plak kullanan hastalar için tedavi başında söylenen şeffaf plak fiyatları dışında herhangi bir ekstra maliyet olmamaktadır. 

İstanbul Şeffaf Aparey Uygulayan Diş Hekimi:

İstanbul'da şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi uygulayan doktorlar Küçükçekmece Avcılar Bakırköy Beylikdüzü Halkalı Bağcılar Bahçelievler bölgesinde bulabilirsiniz. Avrupa yakası: Bakırköy, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Sefaköy, Florya Topkapı, Bahçelievler, Hallkalı bölgelerine yakın şeffaf diş plağı uygulayan doktor bilgisi almak için 05493474347 veya whatsApp ile bize ulaşabilirsiniz. 

Şeffaf aparey uygulayan doktorlar farklı tecrübelere sahip olabilirler. Farklı fiyatlar olması bu nedenle mümkündür. Tedavi uygulamasında edinilen tecrübe ve kliniğin fiyat politikası farklı şeffaf plak fiyatları olmasına neden olabilir.