Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Gülüş Tasarımı

Genç bireylerde dudaklar dolgundur, yüz gülümseyen mutlu bir ifade içerir. Gülüş  estetiğinde diş hekimi dudaklara doğrudan müdahale etmese de dolaylı olarak dudaklar bundan etkilenir.

Bazen dudaklar normal duruşta düz bir çizgi ile ifade edilir. Yani, gülümseme değil de düz çizgi halinde hatlar mevcut olur, bu da dişlerde aşınma olduğunu ve dudaklara yaptığı desteğin azaldığını ifade eder. Ya da çok aşınmış dişlerde dudak çizgileri aşağıya doğru sarkar. Bu da yine kişinin daha yaşlı görünmesine yol açar. Dişlerin boyu biraz uzatılarak kişiye daha mutlu ve genç bir görünüm sağlanabilir.

Gülüşü ile alakalı sorun yaşayan herkes gülüş estetiğinden faydalanabilir. Fotoğraf çektirirken, gülerken, konuşurken dişlerini göstermemeye çalışan özgüven eksikliği yaşayan insanlar gülüş estetiğinden yararlanabilirler.

Başlangıçta sanki çözülemeyecek bir şeymiş gibi görünen bu sorun, belki çok küçük müdahalelerle hallolabilir. Beyazlatmadan tutun, bir iki dişe müdahaleye kadar birçok yöntemle gülüş estetiğini sağlamak mümkündür.

Gülüş estetiğinde oranlar gülümsediğiniz zaman gözüken dişlerle orantılıdır. Bu oran Pi sayısı ile orantılanır. Bu tabi İdeal insan yüzü ve vücudu ile alakalıdır. Kadınlarda genelde ön iki diş büyüktür. Yanlar biraz daha küçülür. Erkeklerde ise homojen olarak arkaya dişler gider. Her yüze göre dişin ne kadar kısmının görülmesi gerektiği değişir.

Gülüş Tasarımında Diş Eti Estetiği

Diş eti eğer çok gözüküyorsa, bu estetik açıdan sakıncalıdır. Çünkü güldüğünde, konuştuğunda dikkat dişlere değil diş etine çekilir. Bu tip durumlarda diş etinin ne kadar gözükmesi gerektiğini hesaplamak o yüze uygun olarak yapılmalıdır.

Dudak küçük mü büyük mü, ne kadar bir yer kaplıyor. Tüm bu faktörler  göz önüne alınıp fazla görünen diş etinin, dişlere oranını laboratuvar ortamında yapılan çalışma ve provalarla kişiye özel çalışma yapılarak gülüş estetiği sağlanabilir.

Yaşımız ilerledikçe dişlerimizin görünme miktarı da azalır. Genç bir bireyde gülerken dişinin %80 i gözüküyorsa, yaş ilerledikçe dişlerin görünme oranı%20 lere kadar inmektedir.

Yaş ilerledikçe üst dişlerin gülümserken görünme oranı daha düşüktür daha çok alt dişler gözükür. Yaşı ilerleyen kişilerin üst dişlerinde yapılacak işlemler ile  gülümsediklerinde üst dişlerinin daha fazla görünmesi sağlanabilir.

Gülümseme Biçimi

Normal şartlarda kadın gülümsemesi daha ovaldir, yukarıya doğrudur. Erkeklerde daha düzdür. Dolayısı ile eğer kadında düz bir ifade varsa dudak yapısını daha yaşlı veya daha üzgün bir ifadeye çevirebilir.

Gülüş Tasarımı Fiyatı

Daha güzel gülmek için dişleri, diş etlerini, dişlerin rengini sıralanışını değiştirmek mümkün mü dedik. Peki bunları ne kadar değiştirmek gerekecek. Sizin istek ve beklentileriniz ile bizleri normal kabul ettiği pozisyonlar birbiri ile örtüştüğü öldükten sonra sizin için yapılması gereken Uygulamalar ortaya çıkacaktır. Gülüş tasarımı fiyatı söyleyebilmek ancak dişlerinizin kontrol edilmesi ve sizin istek beklentilerinizin dinlenmesi sonrasında mümkün olur. Dişlerinizi görmeden size gülüş tasarımı ücreti 10.000 TL diye bir bilgi verilirse bu çok anlamsız olacaktır. Çünkü belkide sizin gerçek ihtiyacınız tek bir işinizin düzeltilmesi veya sadece diş renginize müdahale edilmesi olabilir. Ama bazen de 20 diş üzerine kaplama yapılması veya bir yıl sürecek ortodonti tedavisi ile birlikte diş eti tedavilerinin planlanması gerekir. Bu nedenle sizi Kliniğimize bekliyoruz.

Sizde en uygun gülme estetiğine kavuşmak isityorsanız ilk muayenemizi olup sizin için yapabileceklerimizi öğrenebilirsiniz. İstanbul küçükçekmece ebeci üzerinde bulunan Kliniğimiz Avcılar, Beylikdüzü, büyükçekmece, Sefaköy, yenibosna, Florya,Yeşilyurt, Yeşilköy, Bakırköy, Bahçelievler, bağcılar, halkalı, küçükçekmece bölgelerinden kolay ulaşıma sahiptir.