Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği şüphesiz her insan için çok önemli olan bir konudur. Sağlıklı bir vücut, güzel bir gülümseme doğal olarak kişinin sosyal yaşamını olumlu etkiler.Bunu yanısıra iş yaşamlarında da daha başarılı olmaları için pozitif katkı sağlar.

Yeni yöntemler sayesinde diş hekimliği uygulamalarında da doğal ve güzel tedavilerin yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Estetik lamina diş, dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanarak yapılan ve dişlerin daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlar,ayrıca dişlere hiç zarar vermeden dişlerin aralıklarının kapatılmasını sağlayan bonding uygulamları yapılabilmektedir. Diş beyazlatma ve diş eti estetiği de kişinin daha estetik bir gülümsemeye kavuşmasına yardım eder.

Estetik diş hekimliğinde sıklıkla uyguladığımız ve Yaprak Porselen, Lamineyt, Lamine ya da lamına olarak da bilinen Laminate veneer dişler size güzel bir gülüş verir.Porselenden yapılan bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. 

Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Dişin ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir yapıştırıcı  ara madde ile yapıştırılır. İşlem bittiğinde mükemmel bir yapışma sağlanır.

Görünüşü olumsuz etkileyen bir çok diş bozukluğunda  Laminate veneer mükemmel bir çözümdür.

Lamina yaprak kaplamalar ile dişin çok az bir miktar aşındırılması sayesinde estetik sağlanabilmektedir.

Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle, dişlere doğal bir güzellik ve doğal bir işlev kazandırmak için laminate veneerler yeterlidirler.

 Lamina diş kaplamalar sayesinde kişiler kendinden emin bir şekilde gülümseyebilirler.

Kliniğimizde Estetik Diş Hekimliği, Diş Beyazlatma, Full Porselen Kronlar, Ortodonti, Estetik Dolgular, Porselen Laminalar, Zirkonyum, Empress Köprüler, Bonding, İmplant, Kanal Tedavisi, Çene Cerrahisi, Beyaz ve Pembe Estetik, Gülüş Tasarımı, Periodontoloji Diş Eti Hastalıkları, Porselen Kron – Köprü, Porselen Dolgu (İnley - Onley),  uygulamaları yapılmaktadır.