Zirkonyum Diş Ve Gülüş Tasarımı

Zirkonyum diş kaplamalar yüksek maliyetleri dışında önemli avantajlar sağlarlar. Hastalar için hem daha uzun kullanım ömrü hem de daha iyi bir estetik anlamına gelen zirkonyum diş kaplamalar gülüş tasarımı uygulamaları içinde güvenle kullanılabilen bir diş kaplama malzemesidir.

Gülüş Tasarımı Amacı

Gülüş tasarımında hastanın ideal diş sıralanışı ve diş rengi elde edilmeye çalışılır. Bu amaçla dişler üzerine diş kaplama veya lamineler uygulanır. Yapılan bu uygulamalarda diş eti sağlığından ve genel sağlıktan taviz vermemek gerekir. Dişlerin kullanım ömrünü kısaltmadan, uzun ömürlü sağlıklı doğal diş görünümünde ve estetik yapıda diş elde edilmesi temel amaçtır.

Eğri Dişlerde Zirkonyum Kullanımı

Dişleri eğri olması estetik görüntüyü bozan bir unsurdur. Eğri dişler için şeffaf plak ile ortodonti yöntemi veya diş teli ile ortodonti yöntemi kullanılabilir. Bu işlemler uzun zaman aldıkları için daha kısa sürede sonuca ulaşmak isteyen hastalara lamina veneer veya zirkonyum diş kaplama uygulaması yapılabilmektedir.

Kaliteli Zirkonyum

Gülüş tasarımında zirkonyum diş kaplama kullanımı on yılı aşkın süredir başarıyla uygulanmaktadır. İyi yapılan bir zirkonyum diş kaplama doğal diş gibi uzun yıllar ağızda sağlıkla kullanılabilmektedir. Ancak zirkonyum diş kaplama iyi malzeme, iyi işçilik olmadan yani kötü yapıldığında diş etlerinde kanama, ağız kokusu, diş ağrısı, çiğneme problemi gibi önemli sorunlarla karşı karşıya kalınması söz konusu olmaktadır.

Bu nedenle gülüş tasarımı amacıyla dişlerin kesilip yeni zirkonyum diş kaplamalar yapılması planlandığında Olanakların elverdiği en iyi yerde yaptırmanızı tavsiye ederim. 

Zirkonyum diş kaplama sayfasında da bahsettiğim gibi kaplamanın başarılı olabilmesi için çok hassas bir çalışma iyi malzeme iyi işçilik gerekmektedir. Bu şartlar sağlanmadan üstünkörü yapılan bir işlem de sağlam dişlerinizden de olabilirsiniz. Bu gibi sorunlar yaşayan pek çok hasta kliniğime müracaat edip yaptırdıkları zirkonyum diş kaplamaları yeniletmek Dediklerini söylemekteler. Bu durum onlar için iki defa para ödemek iki defa zaman ayırmak ve hatta bazen dişlerine kaybetmek gibi istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır. Gülüş tasarımı amacıyla daha iyi bir gülümseme elde etmek istiyorsanız diş kesimi öncesinde araştırmamızı yapıp sonra diş kaplamanıza yaptırmanız gerekir. Aksi taktirde yapılan diş kaplamalarmızın etrafındaki diş etlerinizde kanama, şişlik ağız kokusu hatta ağrı ve sallanma gibi problemler yaşayabilirsiniz.