İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?

Kaybettiğimiz dişin yerine onun estetik ve fonksiyon özelliklerini taşıyan yenisini koymak hiç de kolay olmuyor. Bu nedenle her zaman en iyi diş kendi dişiniz diyoruz. İmplant yapım süresi de diş kaybeden hastaların en çok merak ettiği sorulardan konulardan bir tanesi. Diş kaybedildiğinde fonksiyon kaybı ve estetik problemler ortaya çıktığı için bunları bir an önce gidermek istiyoruz. Ancak yapılacak tedavinin uzun ömürlü ve sağlıklı olması gerekiyor. Bu durumda başarılı bir tedavi için zamana ihtiyaç oluyor. Aylar hatta yıllar süren implant tedavileri de duydunuz sanırım. Bir günde implant tedavisi reklamları da gördünüz diye düşünüyorum. Peki bunlardan hangisi gerçekBir tedavi bir gün içerisinde tamamlanabilir mi. Ya da bir yılı bulan bir süre implant tedavisi için neden gerekiyor?  Tek bir dişe yapılacak implant tedavi süresi ile bütün dişler için yapılacak implant tedavi süresi farklı olacaktır. İmplant tedavi süresini etkileyen diğer bir faktör de kemik durumudur. Sinüs yükseltme kemik ilavesi gibi durumlar implant tedavi süresini uzatmaktadır. 

İmplant Yapım Süresi

Bir tedavi bir gün içerisinde tamamlanabilir mi? Ya da bir yılı bulan bir süre implant tedavisi için neden gerekiyor?  Tek bir dişe yapılacak implant tedavi süresi ile bütün dişler için yapılacak implant tedavi süresi farklı olacaktır. İmplant tedavi süresini etkileyen diğer bir faktör de kemik durumudur. Sinüs yükseltme kemik ilavesi gibi durumlar implant tedavi süresini uzatmaktadır. 

İmplant Yapımı ve Aşamaları  

Birinci aşama implantın cerrahi uygulama aşamasıdır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen implant uygulamasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Diş eti altındaki kemik içerisine implant hacmine uygun bir yuva açılır ve implant buraya yerleştirilir. Kemik ile sıkışma kuvveti sayesinde tutulan implant zaman içerisinde Biyomekanik olarak da kaynaşır ve yük taşıyacak duruma gelir.