Estetik Diş Hekimliği

Günümüzde herkes gibi sizde estetik diş istiyor olabilirsiniz. Size özel diş estetiği tavsiyelerimi öğrenmek için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz. 02126616979

Estetik diş hekimliğinde hedef, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve renkte dişler yaratabilmektedir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki kaplamalar, ilk bakışta hemen farkedilmemelidir. Bunu sağlamak için kişinin diğer dişleri, dudak mesafesi gülme hattı, burun kanatlarının genişliği dişlerin kapanışı gibi birçok hususa dikkat edilerek iyi bir hazırlık ve planlama yapılması gereklidir. Kaplama yapılmadan önce ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi amacıyla genel bir ağız ve diş muayenesi yapılır. Klinik ve radyolojik muayene sonrasında dişlerin uzun ömürlü olabilmesi için iyi bir planlama yapılmalıdır.

Metalsiz Kaplamalar

Günümüzde artan estetik beklentilere paralel olarak daha uzun ömürlü ve doğal diş görünümünde kaplamalar yapılmaktadır. Metal altyapı kullanılan porselen diş kaplamalarının yerine zirkonyum altyapılı kaplamalar ve empress diş uygulamaları yapılabilmektedir. Uygun durumlarda dişlerin sadece dış yüzeylerini kaplayan laminate veneer uygulanabilmektedir.

  

Diş Beyazlatma

Beyazlatma işlemi dişler üzerine beyazlatıcı ilaç sürülmesi ve bir ışık kaynağı ile bu reaksiyonun hızlandırılması ile klinikte kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir.

Beyazlatma işleminin mekanizması bir oksidasyon-redüksiyon tepkimesi şeklindedir.

Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır. Evde kişiye özel plak hazırlanarak içerisine koyulan ilaç ile de birkaç hafta içerisinde dişlerin rengini beyazlatmak mümkündür.

Estetik Ve Protez

Estetik diş hekimliğinde hedef, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve renkte dişler yaratabilmektedir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki kaplamalar, ilk bakışta hemen fark edilmemelidir. Bunu sağlamak için kişinin diğer dişleri, dudak mesafesi gülme hattı, burun kanatlarının genişliği dişlerin kapanışı gibi birçok hususa dikkat edilerek iyi bir hazırlık ve planlama yapılması gereklidir. Kaplama yapılmadan önce ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi amacıyla genel bir ağız ve diş muayenesi yapılır. Klinik ve Radyolojik muayene sonrasında dişlerin uzun ömürlü olabilmesi için iyi bir planlama yapılmalıdır.

Dişeti Hastalıkları

Diş hekimliğinde dişler, dişlerin çevresinde bulunan dokuların yani kemik, dişeti, sement, periodontal dokular gibi yapıların hastalıklarını ve bu hastalıkların teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Diş eti hastalığı olarak bilinen periodontitis dünyadaki en yaygın hastalıkların başında gelir. Tedavi ile iyileşir, tedavi edilmediğinde bütün vücudu olumsuz etkiler. Periodontoloji bilim dalı diş eti tedavi sonrası elde edilen sağlığın korunması için de çalışmalar yapar.

 Sağlıklı diş etleri ne sahip olabilmek için; Her yemekten sonra dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş hekiminiz önerdi ise diş ipi kullanın. Dengeli beslenin, asitli içeceklerden, lokum şeker çikolata gibi diş minesinde hasar oluşturabilecek asitli veya yapışkan besinlerden uzak durun. Senede en az iki kez diş hekiminize giderek kontrol olun. Eğer gerekiyorsa mutlaka diştaşı temizliği yaptırın.Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya size özel estetik diş tedavi önerilerini sunmak için sizi bekliyor.