Yerli İmplant

Kaybedilen dişlerin kıymeti geç de olsa anlaşıldığında onun yerini alabilecek alternatifler araştırılır. Bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de dişlerinizden birisini veya birkaçını kaybetmiş olmanız büyük ihtimal.

Sakın üzülmeyin. Diş kaybı hiç istenmeyen bir sonuç olsa bile telafisi mümkün. Bu yazıda size diş kaybı yaşayan kişilere yardımcı olacak birçok bilgi bulabileceksiniz. Aradığınızı bulamadı iseniz web sitemin arama kutusuna yazmayı deneyip genel içeriklere göz atmanızı öneririm.

Yine de bulamadıysanız 02126616979 çevirin Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu almak istiyorum deyin ve gelin. Bütün sorularınıza yirmi beş yıllık meslek tecrübem ile cevap vermekten mutluluk duyarım.

Şimdi oraya nasıl gelelim! dediğinizi duyar gibiyim. Size bir şey söyleyeyim mi? Gerçekten sağlığınız sizin için önemli ise ve doğru tedaviyi yaptırmak istiyorsanız bir zaman, emek ve para harcamanız gerekiyor. Sadece para vererek de çoğu zaman tam doğru işlemi yaptıramayabilirsiniz. İstek, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilecek şekilde bir tedavi planı uygulaması yapılması en önemli konulardan birisidir. Daha önceki yazılarımda da anlattığım gibi doğru tedavi planı ile yola çıkmak yolun yarısını başarı ile almak demektir. Tedavi planından kastım nereye hangi işlem nasıl yapılacak? Bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak mı? İşte bu soruların doğru cevabını bulmak için kliniğe gelip muayene olmanız gerekiyor. Telefon ile sizin bütün dişlerinizin durumunu tespit etmek, istek ve beklentilerinizi anlamak ve uygun bir tedavi planı yapmak mümkün olamaz. Alacağınız birim fiyatlar ile de size uygulanacak diş tedavisi fiyatlarını hesaplayabilmek mümkün olamaz. İmplant fiyatı 2000 TL desem bile size gerçekten kaç implant gerekiyor. Bunu doğru bir şekilde tespit etmek gerekir.

Kliniğime gelen hastalarda edindiğim izlenim genellikle bilgi almak amacı ile birkaç doktora muayene olduktan sonra karar verme eğiliminde oldukları yönünde. Tam da benim kafa yapıma uygun bir şekilde.

Tabi ki araştırmak lazım. Ama neyi araştırmak gerekiyor? İmplant fiyatlarını mı? Kaliteli implantı mı? En iyi implantı mı? Yerli implant, Alman implant, İsviçre implant, İsrail implant gibi kavramlar arasında kaybolmak istemem ben şahsen. Ya da en iyi diş hekimi, ünlülerin dişçisi, diş fiyatları gibi genel araştırmalarla sonu belli olmayan bir yolculuğa çıkmaya hiç gerek yok. Yeri gelmişken size bu konularda genel bilgiler verip kafanızdaki soru işaretlerini ve merakınızı gidermeye çalışmak isterim.

Yerli İmplant Fiyatları

Hastalarımız bize implant ihtiyacı ile geldiğinde yerli implant fiyatını sormadan duramazlar. Tamam yerli implant diye bir kavram olabilir. Ama yerli implant fiyatı sorusuna verilebilecek bir cevap olmadığını düşünüyorum. Beş tane yerli implant markasından her biri kendi implantı için farklı fiyat belirlemiş durumda. Yani Türkiye de üretiliyor olması bu implantların ücretinin aynı olmasını gerektirmiyor. Bu anlamda Türk malı implant ücreti ne kadar sorusunu maalesef cevaplamak mümkün değil.

Peki doktor bey fiyat aralığı verir misiniz? Elbet veririz. Piyasada yerli implant fiyatları 1200 TL ile 2500 TL aralığında uygulanmaktadır. Şimdi de neden bu kadar farklı diye düşündünüz sanırım. Bu konuyu ayrıntılı anlattığı bir yazım var. Ona göz atın isterseniz. O yazıyı bulmak size zor geliyor ise telefona sarılıp bir randevu aldığınızda hem tanışır hem soruların cevabını alırsınız. Ama lütfen bana telefonda fiyat sormayın.  Genel olarak kliniğimde ucuz fiyat gibi bir ekolümüz yok. Bizim ekolümüz kaliteli, uzun ömürlü ve sorunsuz diş tedavileri. Bunu için iyi malzeme, bilgi, deneyim, dikkat ve eki çalışması ile emeğimizin karşılığını talep ediyoruz tabikî.