İstanbul'da İmplant

Herzaman olduğu gibi kaybettiğimizde değereini daha çok anladığımız şeylerin başında sağlığımız gelir. Diş ve ağız sağlığı da yaşantımızda önemli bir yer tutar. Bslenme anlamında tek bir dişin bile kaybedilmesi çiğneme işlevlerinin sekteye uğramasına neden olır. Bu yazıda  diş kaybedildiğinde en iyi rehabilitasyon alternatiflerinden birisi olan implant dş tedavisinden bahsedeceğim. Fiyatları nedeni ile çok konuşulan implant diş tedavisi yurt dışından gelen hastalar için sorunsuz uygulanmalı ve uzun süre problemsiz bir şekilde ağızda kalabilmelidir. Genellikle implant tedavisi ihtiyacı için yurt dışındaki insanlar İstanbul'da implant yaptırmaktalar. Neden implant tedavisi için İstanbul tercih ediliyor bunu da kısaca anlatmak isterim.

Öncelikle iimplat kimlere yapılır veya kimlere yapılmaz? Bunu daoğru anlayıpp doğru uygulamak gerrekiyor.Yaş sınırlaması bakımından büyüme gelişimin tamamlandığı 18 yaş kriter alınır. Ancak özel durumlarda tecrübeli hekimler veya konunun uzmanları dayanak göstererek bu yaş sınırını değiştirebilirler. Alt sınırı olan implant uygulamasında yaş bakımından üst sınır yoktur.  Her yaşta yapımı mümkündür. 

Sistemik rahatsızlıklar kişiye göre değerlendirilerek implant için uygun olup olmadığı kararlaştırılır.En önemlü unsur savunma sisteminin zayıflamış olduğu durumlardır.