Değişik Şekillerdeki İmplantlar, İmplant Üzeri Protez Ve Köprü

Değişik Şekillerdeki İmplantlar:

Geniş ve dar implantlar ve uca doğru incelen ve düz  implantların gelişmesi ile daha fazla sayıda vaka daha iyi pozisyonda implantlarla tedavi edilebilmektedir. Örneğin: dar implantlar alt kesici dişler için, uca doğru incelen implantlar çekim soketine yerleştirilen implantlar için , geniş implantlar molar bölgesi için uygundur.

Doğal Diş İmplant Köprüleri:

İmplant tedavisinin yeni başladığı günlerde hem doğal  dişe, hem de implanta bağlanan gövde bazı uygulayıcılar tarafından değişik yükleme karakterleri nedeniyle uygun görülmüyordu, bu kabul edilebilir bir tedavi yöntemidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ile İmplant Üretimi:

Bu teknoloji titanyum bloklardan mükemmel uyumu olan protetik yapılar üretilebilmesini sağlar.Benzer olarak, bu teknoloji kullanılarak implantlar için tam seramik kronlar üretilebilir.

Yumuşak Doku Cerrahisi:

Estetiği artırmak için ve gingival konturu yeniden yaratmak için implantın çevresindeki doku korunmalıdır. Özellikle üst ön bölgede gülme hattının yüksek olduğu vakalarda önemlidir.

Yetersiz Kemik Durumunda İmplant Yaklaşımı:

Kemik greftleme implant tedavisinde önemli olduğundan  küçük kemik eksikliklerini düzeltmek için İmplant yerleştirilmesi sırasında ortaya çıkan küçük kemik parçalarını toplayarak kullanılabilir. İmplantın açısını değiştirerek  daha sonra düzeltilebilir, değişik genişlikte implant kullanılarak düzeltilebilir.