Ağzımızın Vitrini Ön Dişlerimiz

Ön diş estetiği hepimiz için önemli.Ön diş düzeltilmesi, dolgusu, kaplaması ve en önemlisi ön diş estetiği hakkında en çok merak edilenler sıra ile yazımızda yer alacak. Sizin için önemli olan konu ile ilgili iletişim formunu kullanarak soru yazabilirsiniz. Web sitesinden fiyat bilgisi yazma imkanımız yol. En doğru fiyat bilgisini muayene olduğunuzda alabilirsiniz. Gelemiyorsanız en azından diş fotoğrafı veya röntgeninizi gönderdiğinizde yaklaşık maliyetler hakkında genel bilgi sahibi olmanıza yardım edebiliriz.

En sık karşılaşılan sorunlardan birisi ön dişlerde çarpıklı sorunudur. Eğri dişler sadece görüntüyü bozmakla kalmaz aynı zmanda diş eti hastalığına da yol açarlar. zaman içerisinde eğri dişlerin arasında kalan besin artıkları  diş çürüğünede yol açmaktadır

Ön dişleri ortodonti tedavisi ile düzeltmek mümkündür.1 yıl gibi bir süre içerisinde dişleriniz ideal dizilişe kavuşur ve estetik bir görüntü elde edebilirsiniz. Korudent Diş Kliniği olarak Ortodonti (diş teli tedavisi) ortodonti uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Ön dişlerde çürük olduğunda genellikle siyah renklidir ve görüntüyü olumsuz etkiler. Diş ağrımaya başlamadan çoğu zaman ön diş çürüklerine müdahale etme imkanı bulyoruz. Çürük erken dönemde temizlenir ve diş dolgusu yapılırsa uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkün olabilmektedir. Diş dolgunuz ve estetik sorununuz bu işlem ile tamamlanmış olacaktır.

Ön diş sızlaması tahmin edildiğinin aksine çoğu zaman çürük nedeni ile olmaz.Genllikle diş minsinde aşınma ile dişlerde hassasiyet başlar. İlk zamanlarda soğuk ile daha sonra ekşi veya temas ile devam edebilir. Bu durumda sebep araştırılmalı ve ortadan kaldırılmalıdır.

Diş hekiminiz size diş fırçası ve macunu önerebilir. Tavsiyelere tam olarak uymanız durumunda diş sızlamanız zaman içerisinde azalacaktır.

Ön diş kaplama, genellikle büyük dolgular veya kırılmış dişler nedeni ile ön dişlerde kaplama yaılır. Bazen diş çekimi veya eksik dilenme nedeni ile de diş kaplama uygulanabilir. Estetik amaç ile ortodonti tedavisi veya bonding işleminin uygun olmadığı durumlarda dişler arasıda açıklık olduğunda da diş kaplaması alternatiftir.Günümüzde ön dişler estetik olabilmeleri için zirkonyum diş kaplama kullanılarak düzeltilmektedir. Size uygun diş kaplama malzemesi ve fiyatlarını iletişim formu ile randevu alarak öğrenebilirsininiz.

Ön dişlerde aralık Diastema adı verilen bu boşlukların kapatılması son derece başarılı bir şeklde yapılabilmektedir. Aşağıdaki resimde bonding ilemi ile tek seansta yapılan bir uygulaa yer alıyor. Kapanış ve diğer etkenlere bağlı olarak lamina veya estetik dişş kaplama yöntemlerini de kullanmak mümkün olabilmektedir.